Chronić dzieci!

Nawet za komuny w repertuarze kin widniał wyraźny podział: dozwolone od lat 7, dozwolone od lat 14, dozwolone od lat 18. Żaden odpowiedzialny ojciec i żadna odpowiedzialna matka nie zabierali swoich siedmioletnich dzieci na film dozwolony od lat 18.
Zgorszenie jest jednym z najcięższych grzechów. Pan Jezus mówi: „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!” (Łk 17, 1-3).
Gorszyć można przez czyny i zachowania. Gorszyć można przez nagłaśnianie czynów i zachowań gorszących. Gorszyć można przez udostępnianie dzieciom treści niestosownych dla ich wieku, umysłowości, rozwoju moralnego.
Dochodzą informacje, że w niedzielę 26 maja 2019 ma być w kościołach odczytywany list, którego treść może spowodować zgorszenie maluczkich. Do kościoła przychodzi młodzież i dzieci. Czy ktoś wziął to pod uwagę? Skąd taka skwapliwość i powszechność odezwy?

Św. Jan Bosko w swojej trosce kapłańskiej i wychowawczej bardzo dbał o to, aby jego wypowiedzi do młodych nawet z daleka nie były zarzewiem skojarzeń niestosownych.


treści katolickie:
sacerdoshyacinthus.com
verbumcatholicum.com
twitter.com/SacHyacinthus
YouTube