Minął sierpień A.D. 2017

NMP Częstochowska

Garść refleksji u progu nowego miesiąca:

  • Z wielkim trudem, ale przybywa dusz w Polsce, które zaczynają rozumieć skalę apostazji powszechnej i poznawać ortodoksyjną doktrynę katolicką. Dopóki żyjemy na tej ziemi, nigdy nie jest za późno, aby otworzyć oczy i poznać prawdę. Nawet na starość przyjąć katolicki depozyt wiary jest wielkim zyskiem dla duszy: droga zbawienia otwarta!
  • Dobra wiadomość. Drugi salezjanin w Polsce podjął – coram Deo et Ecclesia – decyzję dożywotniego składania Panu Bogu Ofiary Mszy Świętej wyłącznie w tradycyjnym rycie rzymskim. Ks. Michał Woźnicki SDB z Inspektorii Wrocławskiej odprawia Msze Święte w Poznaniu, w kościele przy ul. Wronieckiej.
  • Gwoli ścisłości: 300. rocznica pierwszej koronacji obrazu NMP Jasnogórskiej przypada 8 września. Koronacja miała bowiem miejsce 8 września Roku Pańskiego 1717. W święto Narodzenia NMP biegnijmy gorliwie na Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim.
  • Już jutro dziatwa i młodzież rozpoczynają swój kolejny rok szkolny. I my nie próżnujmy! Katolik kształci się chętnie. Trzy katolickie adresy internetowe systematycznie – codziennie – odwiedzane, umożliwiają cierpliwą drogę ku prawdzie:

sacerdoshyacinthus.com

verbumcatholicum.com

twitter.com/SacHyacinthus

  • Sierpień to miesiąc, w którym wypadają urodziny i imieniny niżej podpisanego. Dziękuję wszystkim, którzy z tej okazji odezwali się do mnie słowem ludzkim.

treści katolickie:
sacerdoshyacinthus.com
verbumcatholicum.com
twitter.com/SacHyacinthus