Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament.
Pan Jezus ustanowił Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej.
W Dekrecie o tym, co należy zachować, a czego unikać podczas odprawiania Mszy Świętej, Sobór Trydencki naucza:
„Z jak wielką troską powinno się sprawować Najświętszą Ofiarę Mszy, z wszelką czcią religijną i uszanowaniem, można najłatwiej stwierdzić, gdy się pomyśli, że w Piśmie Świętym ten, kto niedbale sprawuje dzieło Boże, zwany jest przeklętym. Skoro więc koniecznie stwierdzamy, że żadne inne dzieło nie może być uznane przez wiernych chrześcijan za bardziej święte i Boże, jak ta budząca lęk Tajemnica, w której owa ożywiająca Hostia, przez którą zostaliśmy pojednani z Bogiem Ojcem, jest codziennie ofiarowywana przez kapłanów na ołtarzu, to ponadto jest jasne, że należy dołożyć wszelkich starań i dokładności, aby ta Ofiara była składana z największą możliwą wewnętrzną prawością i czystością serca, a także z wyrazami zewnętrznej pobożności i szacunku”.
Trzeba mieć dla Pana Jezusa czas:
– Czas dla Pana Jezusa po przyjęciu Komunii Świętej. Kiedy przyjmuję Pana Jezusa do serca, dusza moja powinna dołożyć starań, aby tak znamienitego Gościa – Boga samego – przyjąć godnie, uczcić pokorną modlitwą, adoracją, uwielbieniem, dziękczynieniem. Jak ważna jest modlitwa po Komunii Świętej!
Czy mam dla Pana Jezusa czas:
– Czy modlę się gorliwie po przyjęciu Komunii Świętej?
Za zaniedbania i opóźnienia w tej kwestii, z serca Pana Boga przeproszę.
Uczynię dobre postawienie – mocne postanowienie – by za każdym razem z wielką pieczołowitością odprawiać modlitwę po Komunii Świętej.
Czas jest nam dany.
Łaska jest nam dana.
Prawda jest nam dana.
Nie próżnujmy!
You must be logged in to post a comment.